Дякую за реєстрацію, зірочко!
Скоро надішлемо посилання на оплату
Це курс науково-популярних лекцій про Всесвіт і людину в ньому. Курс не потребує ніяких попередніх знань, хіба що української мови.
За 10 лекцій ми розглянемо картину світу, яку нам пропонує сучасна наука. Будемо говорити, як утворився Всесвіт, про фундаментальні його закони й чому вони саме такі. І звісно ж не зможемо оминути філософію, питання меж пізнання людини та обʼєктивність фізичної реальності.
Моя ціль — популяризувати науку серед якомога ширшої аудиторії, тому запрошую всіх від 16 до 104 років.
Курс на канікулах, але скоро повернеться! Зарєструйтесь, щоб не попустити початок п'ятого набору
любить ходити в театр
прагне пізнавати світ(и)
цікавиться космосом, чорними дірами, квантовою механікою, теорією струн тощо
хоче більше розуміти науково-популярні літературу та кіно
шукає середовище для філософських роздумів про світ та своє місце в ньому
щось знає про Шредингера та кота, але не може про це пожартувати, бо не до кінця розуміє
любили Шелдона Купера з «Теорії Великого Вибуху»
1. Про структуру Всесвіту,або скільки на небі сонць
4. Про світло, або як побачити невидиме
2. Про теорії відносності, або як жити у чотиривимірному світі
5. Про квантову механікубез або
6. Про матерію, або чому ми такі пусті
7. Про енергію,або чому ми не такі пусті
8. Про час,або чому його не існує
9. Про філософію науки,або як ми дізнались про чорні діри
10. Про місце людини у Всесвіті,або чому фізики повірили в Бога
3. Про еволюцію Всесвіту,або чому Великого Вибуху не було
З чого складається Всесвіт та чому його центр — в тобі. Звідки у Всесвіту межа, та що ховається за нею. Яка імовірність того, що інопланетяни реальні та чому вони не можуть нас викрасти.
Чому головного очима не побачити, та чому серце теж не допоможе. Як ми взаємодіємо зі світлом і як змогли подолати обмеження дарвіновської еволюції. Що світло взагалі таке і чому через нього ми всі загинемо.
Як Айнштайн зробив світ відносним та чому гравітація — це не сила. Чи дійсно чорні діри є чорними, звідки з'явились гравітаційні хвилі, та як все це допомагає обманути час і жити довше.
«Якщо ви зрозуміли квантову фізику, ви не зрозуміли її». Попри оптимістичні слова пана Фейнмана, спробуємо зрозуміти заплутаність найголовнішої наукової революції в історії. Познайомимось з котом Шредінгера та поставимо під сумнів обʼєктивну реальність.
Що було спочатку і скільки цей початок тривав. Чому твоя зіниця дійсно нащадок чорних дір, коли настане теплова смерть Всесвіту та звідки фізики все це знають.
Хто такий атом насправді та з чого складається все навколо. Навіщо хтось весь час ділить елементарні частинки. Як вони взаємодіють та як це допомагає утворитись людським почуттям. Найменш філософська лекція курсу, яка призводить до найбільш філософських роздумів.
Чому елементарні частинки не елементарні і не частинки. Що являє собою нова фундаментальна сутність — квантове поле. Навіщо фізики намагаються поєднати непоєднуване та що робить теорію струн такою популярною.
Чому доводиться зважати на дедлайни, якщо часу не існує та чому жити за принципом «тут і зараз» неможливо. Яким буде міжгалактичний інтернет і чи заводити друзів на Альфі Центавра.
Що робить науку наукою і які в неї стосунки з астрологією. Як стаються наукові революції та хто їх фінансує. Як невелика групка мрійників у двадцятому столітті змінила світ назавжди і як його можете змінити ви.
Про обмеження та безмежність людини та чому з‘явилось життя у цьому дуже не зручному для життя Всесвіті. Що ми зможемо колись пізнати, а що, на жаль (або на щастя), назавжди залишиться за ширмою невідомості. Магіє темної енергії та чому фізики можуть пояснити все.
Я Дмитро Зірка, мені 22 і я хочу зробити наукову революцію в Україні та відкрити власний університет.
Навчаюсь у магістратурі фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, бо у 8 класі надихнувся сіткомом «Теорія Великого Вибуху».
Вивчаю космологію та теорію квантової інформації. Досліджую первинні чорні діри і реліктове випромінювання — відлуння епохи зародження Всесвіту.
Викладаю у школах Майбутні та NewTone космологію, квантову механіку, математику і філософію. Випустив перших 20 школярів в Україні, що розуміють квантову механіку.
Курую навчальну групу ентузіастів з квантового програмування.
Популяризую науку і розбиваю стереотип, що фізика може бути цікава лише для «технарів».
кураторкателеграм: @mhohunпошта: moc.liamg%40nuhohm
лекторінстаграм: @akrizzirka